Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.
01 Paź
 KOMENTARZY 2
, ,
#Dziennik

Bezkształtna breja – Poranny Dziennik #1

Umysł, przekonania i samopoczucie to taka bezkształtna breja. Wszystko przelewa się w sobie, czasem się gotuje i wchodzi ze sobą w relację.

Jeśli pozostawisz breję samą sobie – co robi większość osób – nie będziesz mieć żadnej kontroli. Chluśnie na ziemię, upierdoli dywan i Twoje nogawki. Zbierając ją gołymi dłońmi tylko się ubabrasz.

Tej brei należy nadać formę. Przelać do naczynia wymuszającego na niej kształt. Naczyniem są nawyki. Dobre nawyki trzymają umysł w ryzach.

Nawyki, środowisko i cele. To, o której wstajesz rano. Jaki masz (i czy w ogóle) poranny rytuał.

Co robisz, gdy budzisz się z breją rozchlapaną po całym łóżku – spisujesz dzień na straty, czy po prostu mechanicznie egzekwujesz rutynę, upychając rozchlapane kawałki z powrotem w naczyniu?

Prysznic, dziennik, medytacja. Ulubiony napój, kawa lub herbata. 10-15 minut rozciągania – wtedy blok pracy. Wartościowa wiedza i zajebiści ludzie, którymi się otaczasz.

Nadchodzi jesień. Czy masz na tyle rozbudowaną silną wolę oraz determinację, by utrzymać błoto, breję w naczyniu – mimo wszystko?


Wpis z porannego dziennika

Tagi:, ,

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
v1ncentRafał Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafał
Gość
Rafał

Bardzo lubię temat nawyków i rutyn, aktualnie każdy mój dzień składa się z kilkunastu albo i może nawet 20stu elementów, które pozwalają mi ogarnięcie rzeczy ważnych i skupienie się na tym, czego nie da się zautomatyzować.

Spoko wpis jako luźna myśl, ale liczyłem na trochę więcej :/

v1ncent
Gość
v1ncent

Spoko, to eksperymentalny wpis, przeniesiony 1 do 1 z mojego dziennika 😉 co tłumaczy jego długość oraz formę. Dzięki za komentarz!

Nie przegap

# • # • # • #

Już wiem, gdzie jesteś

#Dziennik

30

2

(Nie)zwykły poniedziałek

2

Przetrzyj swoją szybę

2

O vincencie

Dzięki swej determinacji zmienił się z zakompleksionego introwertyka w konkretnego, pewnego siebie faceta. Autor niniejszego bloga, współpracownik CKM oraz trener rozwoju osobistego.