Please enable JavaScript to view the comments powered by Disqus.
19 Sie
 KOMENTARZY
, , , ,
#Życie

Użyj codzienności aby stać się tym, kim chcesz

P A Z:

Myślę, że żyjemy w niesamowitych czasach, ale większość ludzi nie potrafi tego docenić, ponieważ wszystkie udogodnienia i profity stały się dla nich codziennością. Warto przypomnieć sobie, jak wielkie mamy możliwości i w jaki sposób wykorzystać je w sferze samorozwoju.

Po pierwsze, w tym momencie posiadamy absolutnie wszystko, co jest nam potrzebne do stania się tym kim chcemy być. Pozostałe rzeczy to już raczej tylko dodatki, upiększające życie i często mające wycisnąć z nas hajs, za pośrednictwem na przykład nowego modelu tabletu. Tylko spójrz. Kiedy rycerze biegali w zbrojach, nie wiedzieli co to leki na rozwolnienie, a jeśli chcieli pokazać oznaki miłości dla kobiety, która wrzuciła ich w friendzone, musieli zasuwać na koniu kilka dni lub tygodni, żeby powiedzieć jej, że jest spoko laska, a jego miłość nigdy nie zgaśnie.

Nie było ludzi, którzy podjeżdżali Ci pod dom, brali Twój mały kontener na śmieci i wywozili odpadki magiczną machiną zrobioną z metalu w siną dal. Nie było żarcia na półce sklepowej, nie było samochodów, granice były często trudne do przejścia z uwagi na odległość i częste wojny (w historii Polski nie było stulecia, podczas którego z kimś się nie szlachtowaliśmy), a nawet jeśli wyjechałeś do innego kraju, to często słuchając obcego języka myślałeś „ci ludzie do mnie rozmawiają czy po prostu wydają jakieś dziwne charczenie?”.

Mógłbym tak wymieniać bez końca, więc po prostu powtórzę to, co pisałem wyżej – dziś możesz mieć wszystko. Możesz załatwić sobie za parę złotych wizę i w kilka godzin dolecieć do stolicy Moskwy, aby zobaczyć kulturę, której wcześniej nie znałeś. Masz samochód, masz strefę Schengen, masz komputery, komórki i co najważniejsze – masz INTERNET. Dzięki niemu czytasz teraz ten tekst, dzięki niemu możesz ściągnąć książki i nauczyć się języka, możesz znaleźć poradniki i informacje na absolutnie każdy temat – finanse, związki, relacje z ludźmi. Wiesz, że w siedmiu wydaniach New York Times’a masz zawarte więcej informacji, niż przeciętny człowiek ze średniowiecza posiadł przez całe życie? Dzisiejsza technologia daje Ci całe spektrum możliwości. Wystarczy je wykorzystać.

Ludzie nie wykorzystują tych wspaniałych szans głównie przez ograniczony światopogląd. Wtłoczony przez media, rodzinę i znajomych z klapkami na oczach, którzy powtarzają „tego nie da się zrobić”, „daj sobie spokój”. Problemy przeciętnego polaka w wieku produktywnym to w głównej mierze tylko parasol ochronny i wygodna wymówka, by stwierdzić „nie mam czasu”, „teraz zajmuję się czym innym”, „nie mam pieniędzy”, „zrobię to, kiedy skończą się wakacje”. Ale wiesz co? Z takim myśleniem nigdy nie spełnisz swoich marzeń i nie wykorzystasz potencjału, który dają Ci dzisiejsze czasy.

Chcę żebyś zrozumiał jedną rzecz – życie jest trudne, ale jest ono tak samo trudne dla każdego, nawet jeśli z boku to tak nie wygląda. Ludzie bogaci też mają problemy. Pary w szczęśliwych związkach mają swoje upadki, czy problemy finansowe. Tak na prawdę nigdy nie będziesz miał idealnie poukładanego życia, w którym już kompletnie nic nie trzeba zmieniać. Nawet, jeśli wszystko ułoży się świetnie – będziesz utrzymywał rodzinę, oszczędzał na swoje finansowe marzenia, miał wspaniałą kobietę – to zawsze będzie coś, co będzie wymuszało na Tobie myśli w stylu „jeszcze tylko to rozwiążę i już nie będę miał trosk, a w życiu czeka mnie przyjemna, prosta droga”. Wiesz co? Ten dzień nigdy nie nadejdzie – w Twoim życiu zawsze znajdzie się zadra, którą trzeba będzie usunąć. Problemy ze znajomymi, zgrzyty w związkach, niespodziewane zwroty zdarzeń – jak na przykład wypadki, uporczywy klient, który będzie Cię wkurwiał, konkurencja dla Twojej firmy. Tak naprawdę problemów nie mają tylko ludzie, którzy odpoczywają na cmentarzu.

Czasem nawet najlepsze życie przez jeden mały incydent sypie się jak domek z kart i to jest po prostu rzeczywistość. Twoim zadaniem jest pomimo tych problemów i często braku motywacji, mieć na tyle dyscypliny, żeby spełniać się w życiu tak jak chcesz, dzięki możliwościom jakie masz pod ręką. Zastanów się, jakim chcesz być człowiekiem i osiągnij to dzięki ciężkiej i systematycznej pracy. Chcesz znać wiele języków? W takim razie odpal laptopa, pościągaj książki i się ucz lub znajdź odpowiedni dla Ciebie kurs językowy. Chciałbyś mieć sportową sylwetkę? Kup karnet na siłownię i przeszukaj internet, aby znaleźć informacje lub zadzwoń do trenera personalnego, który pomoże Ci osiągnąć ciało, o jakim zawsze marzyłeś. Chciałbyś zwiedzić świat? Kup bilety i znajdź w internecie wszystkie niezbędne informacje – co zwiedzić, gdzie nocować itd.

W tym momencie masz to o czym ludzie ze średniowiecza nie mogli nawet pomarzyć i niewykorzystanie tego jest życiowym błędem.

Przeczytaj także poprzedni tekst Paza – BĄDŹ SWOIM AUTORYTETEM 

comments powered by Disqus

Nie przegap

# • # • # • #

Już wiem, gdzie jesteś

#Dziennik

30

(Nie)zwykły poniedziałek

Przetrzyj swoją szybę

O vincencie

Dzięki swej determinacji zmienił się z zakompleksionego introwertyka w konkretnego, pewnego siebie faceta. Autor niniejszego bloga, współpracownik CKM oraz trener rozwoju osobistego.